Wypożyczalnia Choinek Volvo

Witamy w Wypożyczalni Choinek Volvo

Przyjdź do naszego salonu w dniach 17 – 22 grudnia i wypożycz swoją choinkę za 55 zł.

Co roku na święta wycinanych jest w Polsce ponad 6 mln choinek. Wszystko po to, aby tylko na kilka chwil przyozdobić wnętrza naszych domów. W Volvo wierzymy jednak w długofalowe rozwiązania i zrównoważony rozwój. Przed podjęciem każdej decyzji zastanawiamy się, jak wpłynie ona na środowisko i życie człowieka.

 

W tym roku już po raz drugi ruszamy z wypożyczalnią żywych choinek w doniczkach. Jest wiele powodów, dla których wypożyczenie choinki jest lepsze niż kupowanie ściętego drzewka. Przede wszystkim działasz w zgodzie z naturą.

 

Do domu dostajesz drzewko zadbane i ukorzenione, pochodzące ze sprawdzonego źródła. Tradycja żywej choinki trwa, a Ty możesz cieszyć się pięknym i pachnącym drzewkiem. Po świętach natomiast choinka trafia z powrotem do szkółki leśnej, gdzie może dalej rosnąć i produkować tlen. To jednak nie wszystko. W Volvo wierzymy w długofalowe rozwiązania, dlatego oprócz Twojego drzewka za każdą choinkę, która wróci do lasu, posadzimy 10 kolejnych.

Najlepsze rozwiązanie

Sztuczne i cięte drzewka pozostawiają o wiele większy ślad węglowy. W przypadku plastikowej choinki musielibyśmy jej używać przez 10 lat, aby była bardziej ekologiczna od prawdziwego drzewka. Cięte drzewko natomiast musi być zutylizowane, co również nie jest obojętne dla środowiska. Choinka z wypożyczalni jest więc najlepszym wyborem. Po świętach wraca do szkółki leśnej, gdzie zostaje ponownie zasadzona i może trafić do naszego domu już za rok.

Volvo i ekologia

„Od 2019 roku żaden nowy model Volvo nie będzie wyposażony tylko w silnik spalinowy” – ta deklaracja Håkana Samuelssona, dyrektora generalnego Volvo Car Corporation, podkreśla wyjątkowe podejście naszego koncernu do ekologii. Chcemy produkować wyłącznie samochody niskoemisyjne, bo wierzymy, że nie trzeba poświęcać mocy i wyjątkowej radości z jazdy na rzecz wydajności i dbania o środowisko.

Innowacje Volvo

Właśnie tym kierowaliśmy się przy projektowaniu silnika T8 Twin Engine, wykorzystanego w modelu XC90 T8. Auto emituje tylko 59 g CO2/km, a jego minimalne spalanie wynosi ok. 2,5 l/100 km. – Wchodząc na rynek, silniki z rodziny Drive-E rzuciły wyzwanie konkurencji. Wersja T8 wysuwa nas na pozycję lidera w tym zakresie – mówi Peter Mertens, wiceprezes ds. badań i rozwoju w Volvo Car Group. Będąc pierwszym na świecie luksusowym hybrydowym SUV-em, XC90 T8 dołącza do długiej listy innowacyjnych rozwiązań Volvo. Działania szwedzkiej marki od lat mają na celu tworzenie komfortowych samochodów przy jednoczesnej dbałości o środowisko naturalne i zapewnieniu maksymalnego bezpieczeństwa na drogach.

Skontaktujemy się z Tobą

Masz pytanie? Wypełnij poniższy formularz, skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak to będzie możliwe.

Zobacz również