Nowe życie dla części Volvo
Volvo Cars Exchange System
Już w 1945 roku w małym szwedzkim mieście Köping firma Volvo Cars zaczęła regenerować skrzynie biegów. Dziś nasze zaangażowanie w regenerację oryginalnych części Volvo jest większe niż kiedykolwiek wcześniej. To dobra wiadomość zarówno dla klientów, ich samochodów, jak i środowiska.
Volvo Cars Exchange System
Ponad siedemdziesiąt lat temu firma Volvo Cars postanowiła zająć się regeneracją skrzyń biegów w szwedzkim miasteczku Köping. To, co początkowo miało być doraźnym rozwiązaniem z uwagi na powojenny niedobór surowców, szybko przekształciło się w stałą praktykę i utorowało drogę do powstania jednego z najszerszych asortymentów odnawianych części zamiennych w przemyśle motoryzacyjnym, czyli systemu Volvo Cars Exchange System. Dziś już wszyscy jesteśmy świadomi, że zasoby Ziemi nie są nieskończone. Dlatego wspólnie robimy wszystko, co w naszej mocy, aby generować jak najmniejszą ilość odpadów.
Lepsze niż recykling
Obecnie w wielu krajach recykling stał się integralną częścią codziennego życia. Prowadzenie domu bez recyklingu jest równie rzadko spotykane co samochód bez kierownicy. Jednak mimo tego, że segregacja śmieci stała się nawykiem, nadal musimy zadać sobie pytanie: „czy recykling jest zawsze najlepszym rozwiązaniem?”. W przypadku części do samochodów Volvo, odpowiedź brzmi: NIE. A skoro recykling nie jest najlepszym rozwiązaniem, to co nim jest? Co dzieje się z częściami eksploatowanymi w samochodach Volvo po ich wymianie? Naszym zdaniem najlepszym rozwiązaniem jest fabryczna regeneracja, czyli proces, który Volvo Cars wykorzystuje już od 1945 r.
Rozwiązanie korzystne dla każdego
Często słyszymy pytanie, dlaczego po prostu nie poddamy takich części recyklingowi. Cóż, procesy związane z recyklingiem elementów takich jak części samochodowe zużywają duże ilości energii. W związku z tym dzięki regeneracji części w naszych samochodach w jeszcze większym stopniu ograniczamy nasz wpływ na środowisko. Poniżej kilka faktów i danych na potwierdzenie tych słów. Proces odnawiania części zużywa do 85% mniej surowców i 80% mniej energii niż produkcja nowych. Naprawa zużytych części pozwala zaoszczędzić do 980 ton stali i 350 ton aluminium rocznie. Jeżeli chodzi zaś o emisję dwutlenku węgla, to oszczędzamy tyle, ile wygenerowałaby podróż dookoła świata odbyta 1 326 razy modelem Volvo V40 D2.
Ale nie tylko środowisko naturalne czerpie korzyści z regeneracji – samochód klienta również może skorzystać na tym podejściu. Wszystkie części regenerowane fabrycznie spełniają te same normy jakościowe i są objęte taką samą gwarancją jak nowe, oryginalne części Volvo. W procesie odnawiania uwzględniamy także najnowsze specyfikacje, co oznacza, że naprawiona część może działać jeszcze lepiej – co więcej, regeneracja jest niezwykle opłacalna.
Przeszłość, teraźniejszość i przyszłość
Obecnie oferta Volvo Cars Exchange System obejmuje jeden z najszerszych asortymentów regenerowanych części zamiennych w branży motoryzacyjnej. Oferujemy części zamienne do samochodów wyprodukowanych maksymalnie 15 lat temu. Nasza oferta obejmuje pełen asortyment – od skrzyń biegów po wtryskiwacze i podzespoły elektroniczne, a wszystkie części zostały poddane pieczołowitej odnowie zgodnie z oryginalnymi specyfikacjami Volvo Cars.
Natomiast jeśli chodzi o samą naprawę, nie koncentrujemy się wyłącznie na częściach do starych czy obecnych modeli Volvo. Coraz szersze zastosowanie elektryfikacji i technologii hybrydowych oznacza, że musimy również patrzeć w przyszłość. Firma Volvo Cars przez lata przygotowywała się do nowych wyzwań związanych z obsługą akumulatorów wysokonapięciowych i innych elementów układu napędowego w samochodach z silnikiem typu Twin Engine.
Projektowanie z myślą o przyszłości
Obecnie działy regeneracji i projektowania w Volvo Cars współpracują i poświęcają ogromne ilości czasu, wysiłku i wiedzy na opracowywanie rozwiązań konstrukcyjnych, które w przyszłości mogą uprościć demontaż części, np. stosowanie śrub zamiast kleju lub spoin przy uszczelnianiu obudowy akumulatorów wysokonapięciowych i innych podzespołów.
Może się wydawać, że to mały krok, jednak gdy chodzi o środowisko, liczy się każdy krok naprzód, nawet ten najdrobniejszy. Jeśli weźmiemy pod uwagę potencjalne korzyści dla klientów, ich samochodów i otaczającego nas świata, regeneracja naprawdę wydaje się być najbardziej odpowiedzialną drogą, jaką możemy obrać.